Coraz bardziej ograniczał jej wolność

W jednym z naszych Lokalnych Punktów Pomocy Pokrzywdzonych Przestępstwem z pomocy korzysta 3-osobowa rodzina – matka z dwójką małoletnich dzieci. W rodzinie była kilkakrotnie prowadzona „Procedura Niebieska Karta” z powodu przemocy domowej. Mąż Pani Ireny znęcał się nad rodziną psychicznie, a dodatkowo znęcał się fizycznie nad swoją partnerką. Kobieta doznała wielu przykrości ze strony męża, który to wszczynał awantury, ograniczał jej kontakty ze znajomymi i rodziną, kontrolował wydatki, rozliczał czas, który spędzała poza domem. Kobieta była wielokrotnie „karana” przez męża poprzez przemoc seksualną. Pani Irena żyła w strachu i w obawie o swoje życie oraz życie swoich dzieci.

Kiedy Pani Irena zgłosiła się do nas, została wysłuchana przez osobę pierwszego kontaktu, otrzymała potrzebne wsparcie. Została skierowana do specjalistów i rozpoczęła z nimi pracę. Na ten moment pokrzywdzona korzysta z pomocy psychologa i prawnika.

Ustalony został plan pomocy dla rodziny w postaci pomocy prawnej oraz wsparcia psychologicznego, zaproponowano również pomoc finansową w formie bonów towarowych oraz na zakup żywności, będące pomocne na zakup najpilniejszych potrzeb.

Przy wsparciu najbliższej rodziny oraz instytucji pomocowych udało się odseparować męża od rodziny oraz skierować kobietę na leczenie psychiatryczne wspomagane farmakologicznie.

Teraz Pani Irena powoli stara się poprawnie funkcjonować w społeczeństwie oraz w domu. Jest to możliwe przy wsparciu najbliższej rodziny oraz stałym wsparciu specjalistów.