Takiej historii nie da się wymyślić…

Pani Katarzyna jest osobą najbliższą osoby pokrzywdzonej. Jakiś czas temu między córką pani Katarzyny, a dorosłym mężczyzną, który jest znajomym ojca dziewczynki, za pomocą komunikatora internetowego i wiadomości sms wywiązała się rozmowa. Początkowo była to zwykła wymiana wiadomości. Niestety z czasem ta rozmowa przyjęła charakter seksualny. Pojawiały się w nich treści erotyczne i propozycje w stosunku do dziecka. Widoczne stało się obniżone samopoczucie córki, gorszy nastrój. Kiedy Pani Katarzyna dowiedziała się o całej sprawie, od razu zgłosiła sprawę do prokuratury. W wyniku zdarzeń ze znajomym ojca, córka Pani Katarzyny dopuszczała się samouszkodzeń ciała.

Pani Kasia wraz z córką zgłosiły się do jednego z Lokalnego Punktu. Po wysłuchaniu historii od razu wiedzieliśmy, że musimy im pomóc. Osoba pierwszego kontaktu pomogła wypełnić stosowne dokumenty, abyśmy możliwie najszybciej mogli przystąpić do działania.

W ramach działań Lokalnego Punktu Pomocy córka pani Katarzyny otrzymała pomoc psychologiczną, z której cały czas korzysta. Pani Katarzyna natomiast w ramach działań punktu korzysta z pomocy prawnej w celu zadbania o to, by jej córce nic podobnego się nigdy więcej nie przytrafiło.

Pani Katarzyna korzysta z poradnictwa prawnego, dzięki czemu jest w stanie zabezpieczyć interesy dziecka. Córka pani Katarzyny jest obecnie w trakcie procesu pomocy psychologicznej. Obie Panie mają nadzieję, że zapomną o tym, co się wydarzyło, a na twarzy córki Pani Kasi zagości jeszcze uśmiech.