Awantura ze znajomymi wywróciła jego życie do góry nogami

Ze znajomymi jest dobrze tak długo, jak długo jest dobrze. Chętnie spędza się z nimi czas, imprezuje, przeżywa radości i smutki, podróżuje. Stają się częścią naszego życia codziennego i bez nich nie wyobrażamy sobie swojego życia. Wiedzą o nas dużo, czasami nawet więcej niż rodzina. Niestety w momencie, gdy dochodzi do kłótni, sytuacja może się diametralnie zmienić.

Taka sytuacja przydarzyła się Tomaszowi.

Do jednego z Lokalnych Punktów Pomocy Pokrzywdzonych Przestępstwem zgłosił się mężczyzna, który na skutek awantury ze swoim znajomymi został dotkliwie pobity i skopany. Niestety pobicie było tak dotkliwe, że przyczyniło się do powstania krwiaka podtwardówkowego, a w konsekwencji operacji czaszki. Pokrzywdzony nadal pozostaje w leczeniu specjalistycznym, wymagana będzie rekonstrukcja czaszki oraz rehabilitacja. W związku z tym wydarzeniem Pan Tomasz nie funkcjonuje samodzielnie, wymaga stałej pomocy i wsparcia osób drugich, cierpi na zaniki pamięci.

Z uwagi na swój stan zdrowia i konieczną pomoc Pan Tomasz zamieszkuje z matką, która na skutek tego incydentu wymaga pomocy psychologicznej i prawnej.

Kiedy pokrzywdzony wraz z mamą trafili do naszego Ośrodka została im udzielona w pierwszej kolejności pomoc psychologiczna oraz prawna. Został również opracowany plan pomocy długofalowej, który obejmuje m.in. pomoc finansową, dzięki której Pan Tomasz będzie mógł sfinansować niezbędne leczenie. Pan Tomasz otrzyma również bony żywnościowe i towarowe na zakup odzieży.

Pokrzywdzony będzie ubiegał się o stopień niepełnosprawności. Wie, że przed nim bardzo długa droga do samodzielności, jednak nie poddaje się i chce o siebie zawalczyć. Wie, że jeśli się podda, to zawsze już będzie żył przeszłością.