Miała szybko zarobić, a szybko straciła

Do jednego z Punktów Lokalnych zgłosiła się kobieta lat 39 twierdząc, że jest osobą pokrzywdzoną przestępstwem. Na jednym z popularnych komunikatorów ktoś złożył Pani Urszuli propozycję inwestycji środków pieniężnych polegającą na obrocie depozytowym. Zasadą zarobku było taniej kupić produkty na platformie sprzedażowej, po czym drożej je sprzedać podbijając ceny sprzedawcom. Za tak sprzedany produkt otrzymuje się prowizję, a platforma zarabia według własnej umowy. Pani Urszula była zapewniana o wysokiej rentowności inwestycji, całkowitym bezpieczeństwie podejmowanych operacji finansowych, w tym bezstratnego wycofania ulokowanych środków finansowych. Pani Ula była zachęcana poprzez informowanie tylko o korzyściach płynących dla niej z podjęcia ewentualnej inwestycji, nie była uświadamiana o ewentualnym ryzyku, bądź niekorzystnych następstwach podjęcia decyzji o zainwestowaniu własnych pieniędzy. Pani Ula, zgodnie z wytycznymi, rozpoczynając współpracę, wpłaciła niewielką kwotę, potem 5000 zł itd. Łącznie było to 10 000 zł na konto platformy. Z czasem okazało się, że platforma zawiesiła stronę internetową tłumacząc się jej aktualizacją. Klientka była zapewniana przez platformę, że strona powróci do normalnej pracy w szybkim terminie i że jej środki finansowe są bezpieczne. Kiedy jednak platforma cały czas nie działała, Pani Ula zaczęła nabierać podejrzeń. Nawiązała kontakt z innymi osobami, które również zostały wprowadzone w błąd w taki sam sposób. Kobieta zorientowała się po czasie, że została oszukana, że doszło do niekorzystnego rozporządzenia jej mieniem i nie może odzyskać pieniędzy, a na dodatek ma obawy, że jej środki finansowe zostały ulokowane na koncie zagranicznym.

Na skutek oszustwa Pani Ula wraz ze swoim mężem popadli w konflikt, którego podłożem jest wzajemne obwinianie się o zaistniałą sytuację. Dodatkowo utrata środków pieniężnych spowodowała pogorszenie jakości życia rodziny. Kobieta ma dwoje dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością.

Pani Ula otrzymała pomoc prawną (dzięki której mogła przygotować stosowne pisma i zapoznać się ze sprawą w sposób zrozumiały) i psychologiczną (dzięki której próbuje na nowo odnaleźć się w sytuacji).

Dzięki pomocy prawnika Pani Urszula złożyła do prokuratury zawiadomienie o oszustwie. Z nadzieją czeka na pozytywne zakończenie tej sprawy. Ma nadzieję, że odzyska swoje pieniądze i będzie mogła w ten sposób wspomóc rehabilitację swoich dzieci.