To w pracy zadano jej cios

Praca powinna być źródłem satysfakcji i dawać poczucie, że lata nauki nie poszły na marne. To przecież szkoła przygotowuje nas do tego, by możliwie najlepiej wykonywać swoje obowiązki. W zależności od specyfiki zawodu, przygotowuje się przyszłych pracowników na różne scenariusze i różnych klientów. Niektórych rzeczy i zdarzeń nie da się jednak przewidzieć.

Pani Anna zgłosiła się do Ośrodka z prośbą o pomoc ponieważ została ofiarą przestępstwa. Pani Anna jak zawsze wykonywała swoje obowiązki i nie spodziewała się, że jednego dnia jej życie wywróci się do góry nogami. Podczas prowadzenia zajęć została zaatakowana nożem przez uczestnika tych zajęć. Doznała urazu szyi, naczyń, mięśni i nerwów. Od razu została przetransportowana helikopterem do szpitala, by jak najszybciej można jej było wykonać operację ratującą życie. Po tej operacji konieczna była kolejna operacja, by pomóc Pani Annie lepiej funkcjonować. W wyniku ataku została osobą z niepełnosprawnością (lewa ręka), ma również problemy z mową. W związku z doznanymi obrażeniami Pani Anna nie może wykonywać swojej pracy. Wymaga długotrwałej i kosztowej rehabilitacji, by mogła poprawić komfort życia.

Pani Anna zgłosiła się do Ośrodka ponieważ ze względu na brak zatrudnienia, pogorszył się jej stan życia. Również rehabilitacja wymaga czasu i oczywiście nakładów środków finansowych. Pani Anny, mimo tego, że ma męża, nie stać na pokrycie wszystkich potrzeb, ponieważ mają na utrzymaniu jeszcze dwoje dzieci. Każda pomoc, która pozwoli jej na zabezpieczenie podstawowych potrzeb będzie dla niej dużym odciążeniem. Po usłyszeniu historii Pani Anny wiedzieliśmy, że musimy jej pomóc. Otrzymała od nas pomoc materialną w postaci bonów żywnościowych i bonów towarowych.

Mimo upływu czasu Pani Anna nadal wymaga rehabilitacji i głównie na tym się teraz koncentruje. Ma nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie mogła podjąć pracą, a jej stan fizyczny poprawi się na tyle, że będzie bardziej samodzielna i niezależna. Liczy mocno na to, że rehabilitacja przyniesie rezultaty. Dzięki pomocy otrzymanej z Ośrodka będzie w stanie więcej odłożyć na rehabilitację i dalszą diagnostykę.