Z imprezy prosto na salę operacyjną

W Małopolsce tylko w 2020 roku doszło do 235 bójek i pobić, a w całej Polsce było ich 2801. Statystyki dotyczące lekkiego uszczerbku na zdrowiu pokazują, że tylko w 2020 roku takiego uszczerbku doznało 8394osób. Czasami zdarza się, że jedna osoba wpisuje się w obie statystyki będą pokrzywdzoną w dwójnasób, a konsekwencje działań oprawców są długotrwałe w skutkach.

Nie inaczej było z Michałem. Michał wybrał się kiedyś do klubu, by pobawić się ze znajomymi. Gdy wracał do domu został zaczepiony przez nieznanych sprawców i pobity do nieprzytomności. Wieczór skończył się w szpitalu, gdzie po operacji przez wiele miesięcy dochodził do siebie i poddawał się rehabilitacji.

Po wyjściu ze szpitala Michał nie wrócił do pracy, ponieważ nie pozwalała mu na to nadal ograniczona sprawność, w wieku 36 lat stał się rencistą. Musiał zupełnie inaczej podchodzić do codziennych obowiązków, nie poddawał się jednak, chciał, by jego sytuacja się poprawiła. Każdego dnia ciężko na to pracował.

Ponieważ rehabilitacja zaczęła w końcu przynosić efekty, a sprawność powoli wracała, Michał zapragnął powrócić do wykonywanego zawodu spawacza. Niestety, okazało się, że Michał nie może podjąć pracy, ponieważ jego uprawnienia straciły ważność. Michałowi brakowało środków na opłacenie kosztownych leków, rehabilitacji, nie mówiąc nawet o codziennym funkcjonowaniu. Powrót do pracy okazał się zatem niemożliwy. Z pomocą przyszedł Ośrodek, który nie tylko pomógł sfinansować bieżące koszty związane z opłatami za leki i rehabilitację, ale też opłacił egzaminy konieczne do aktualizacji uprawnień zawodowych Michała. Dzięki temu Michał wrócił nie tylko do zawodu, ale i pomału wraca do pełnej sprawności, cieszy się niezależnością finansową i dobrą pracą.