Bezwartościowy sprzęt i kredyt na 40 tysięcy

W świecie, gdzie wszystko jest na wyciągniecie ręki łatwo jest paść ofiarą oszustwa. Pokazy garnków, darmowe odkurzacze, masażery i inne urządzenia są tak popularne, że większość osób była na takim spotkaniu przynajmniej raz. A jaka część wyszła z nich z „potrzebnymi” urządzeniami? Nie dziwi więc, że w trosce o swoje zdrowie Maria również poszła na taki pokaz.

Maria (72 lata) została zaproszona na pokaz firmy medycznej. Tam zachęcona wizją szybkiej poprawy stanu swojego zdrowia, zdecydowała się na zakup prezentowanych urządzeń. Niestety, umowa kupna okazała się umową pożyczki i z pokazu Maria wróciła do domu z bezwartościowym sprzętem oraz kredytem na 40 tys. zł. O tym co się stało, zorientowała się dopiero, gdy przyszło pocztą wezwanie do zapłaty raty kredytu.

Maria przypomniała sobie wtedy o ulotce Ośrodka, którą dostała kiedyś od znajomej. Kiedy Pani Maria skontaktowała się z nami, prawnik podjął natychmiastowe kroki, dzięki którym okazało się, że firma organizująca pokazy oszukała co najmniej kilkadziesiąt innych osób. Dzięki działaniom Ośrodka sprawa jest już w toku, a do Ośrodka przyszedł znajomy Pani Marii, który również dał się zwieść wizji jaką roztaczała firma podczas pokazu medycznego.