Jedna sytuacja sprawiła, że straciła zaufanie do ludzi

Zaufanie bardzo ciężko jest zdobyć, jednak zdecydowanie szybciej można je stracić. Ponowne przekonanie kogoś, by nam zaufał jest jeszcze większym wyzwaniem. Są jednak osoby, którym z racji wykonywanej pracy ufa się tak, po prostu. Komuś przecież trzeba. Niektórzy bowiem nawet nie dopuszczają myśli, by mogli zostać skrzywdzeni przez osoby wykonujące zawody zaufania społecznego.

Historia Mirosławy nie jest odosobniona i dotyka wielu osób w jej wieku. Padła ona ofiarą popularnego przestępstwa, tzw. oszustwa na policjanta. Przestępca, podając się za stróża prawa, namówił Panią Mirosławę do wyciągnięcia wszystkich oszczędności i przelania ich na konto przestępcy. Kiedy Pani Mirosława zorientowała się, co się stało, było już za późno. Pieniądze przepadły razem ze sprawcą. Straty rzędu 30 tys. zł stanowiły oszczędności jej życia. 

Pani Mirosława zwróciła się o pomoc do Ośrodka. Dzięki interwencji prawnika, udało się szybko rozwikłać sprawę i wskazać sprawcę, który jak się okazuje, ma na swoim sumieniu więcej podobnych przestępstw. Pani Mirosława odzyskała swoje pieniądze, a dzięki wsparciu psychologa, także wiarę w ludzi!