Kolejny sprawca przemocy domowej z zarzutami – Oświęcim

Kolejny sprawca przemocy domowej z zarzutami. Przypominamy – pokrzywdzeni mogą otrzymać pomoc od Funduszu Sprawiedliwości

Publikujemy treść artykułu z https://www.wizjer.press/ dotyczącego zatrzymania sprawcy przemocy domowej w Oświęcimiu.

❗Pamiętajcie, że mamy w Oświęcimiu swój Punkt Lokalny przy ul. Zakładowej 1, obok budynku Simech. ❗

„Kolejny sprawca domowej przemocy w rękach policji. 43-letni mieszkaniec Osieka koło Oświęcimia usłyszał zarzuty znęcania się nad bliskimi, w tym nad trójką swoich nieletnich dzieci. Grozi mu 5 lat więzienia – poinformowała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka. Wobec podejrzanego zastosowano przepisy wynikające z nowej ustawy antyprzemocowej.

„Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz policyjnego dozoru” – powiedziała Jurecka.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas awantury domowej, którą wszczął. Atakował żonę oraz trójkę dzieci w wieku 10, 12 i 14 lat. Był bardzo agresywny. Badanie trzeźwości wykazało ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie.

Małgorzata Jurecka poinformowała, że dowody zebrane przez policjantów pozwoliły na postawienie 43–latkowi zarzutu znęcania fizycznego i psychicznego nad członkami rodziny. Grozi za to kara do 5 lat więzienia.

To kolejny już przypadek zastosowania przepisów nowej ustawy antyprzemocowej, o których piszemy obszernie na portalu Wizjer.press.

Małgorzata Jurecka zaapelowała, by osoby krzywdzone możliwie jak najszybciej przerwały łańcuch przemocy. Pomocą służy wiele instytucji. Należy jednak zacząć działać. „Apelujemy również do świadków przemocy. Najczęściej to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Informując o przestępstwie swą postawą dają siłę i wsparcie pokrzywdzonym” – powiedziała.

Pokrzywdzeni mogą otrzymać bezpłatną pomoc w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Informacje znaleźć można w Internecie pod adresem:

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/potrzebujesz-pomocy/

———-

Pracujemy zdalnie i jesteśmy do Twojej dyspozycji:

12 421 22 88 – czynny w godzinach otwarcia ośrodka

504 704 933 – czynny poza godzinami otwarcia ośrodka

pokrzywdzeni@krafos.pl

Pamiętaj, że pomoc w naszym Ośrodku jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich pokrzywdzonych!

Dodaj komentarz